02-12-2023    
 home | gwoździowanie gruntu | umocnienia | naprawy | gabiony | podlewki | kontakt | bibligrafia | referencje | e-mail 
 
 
 

  Gabiony - Zabezpieczenia przeciwpowodziowe

  Gabiony firmy Hesco są bardzo użyteczne w trakcie powodzi. Dzięki unikalnemu systemowi składania całych gotowych elementów gabionu mogą być wrazie potrzeby błyskawicznie rozłożone tworząc barierę dla wody.  
 


W celu wybudowania ściany o wysokości 1 m, szerokości 1 m i długości 10 m potrzeba:

- 10 LUDZI DO NAPEŁNIENIA 1500 WORKÓW Z PIASKIEM - 7 GODZIN
- 2 LUDZI STOSUJĄCYCH "HESCO BASTION CONCERTAINER" - 20 MINUT


Różnica jest przytłaczająca."Concertainer" mógłby zmienić bilans między minimalnymi szkodami powodziowymi i drogimi oraz uciążliwymi pracami porządkowymi.

Czas jest podstawowym czynnikiem podczas budowania zapór mających zatrzymać wody powodziowe. Worki z piaskiem wymagają czasu do ich napełnieniai mogą być wymywane. Pojedynczy, średniej wielkości "Concertainer"(10m x 1m x 1m) jest równo­ ważnikiem około 1500 worków piasku i wymaga ułamka tego czasu w celu wyciągnięcia i napełnienia oraz tworzy bardzo mocną i trwałą barierę, która może byćpozostawiona jako stały obiekt.

Ściany z "Concertainera" mogą być tworzone w rzeczywiście dowolnych wysokościach przez zwykłe układanie zespołów jeden na drugi.STOCK SIZES
Height Width Length
0.6m(2') 0.6m(2') 1.2m(4')
0.6m(2') 0.6m(2') 3m(10')
0.6m(2') 0.6m(2') 6m(20')
1m(3'3") 1m(3'3") 10m(32')
1.37m(4'6") 1.06m(3'6") 10m(32')
 
NEW UNIT
Height Width Length
0.6m(2') 0.3m(1') 1.2m(4')
0.6m(2') 0.3m(1') 3m(10')
0.6m(2') 0.3m(1') 6m(20')
Please call for details.


  Dorzecze Mississippi

"Concertainer" dotarł do USA, gdy Mississippi wystąpiła z brzegów przynosząc zniszczenie na rozległych obszarach. Tradycyjnie budowano wały przeciwpowodziowe, które ciągną się setkami mil, zamykając obszary narażone na zalanie, a gdy wody powodziowe zagrażały przerwaniem wałów, budowano wzdłuż nich ściany z worków piasku. Te tymczasowe działania były czasochłonne i nieskuteczne.

"Hesco Bastion Concertainer" były użyte w St. Genevieve, 60 mil na południe od St. Louis w celu podparcia wałów przeciwpowodziowych. Ściany z "Concertainera" były budowane za słabymi miejscami w wałach, gdzie przesączały się wody powodziowe. Ciśnienie wody wyrównywało się po obu stronach, co zapobiegało jego wzrostowi i przerywaniu wałów. W przypadku takiego zastosowania "Concertainer" są ustawiane i owijane folią polietylenową w celu zapewnienia ich wodoszczelności.

Działania podejmowane w momencie powodzi są rozwiązaniami na krótką metę problemów długoterminowych "Concertainer" pomaga w natychmiastowej potrzebie i zapobiega dalszym szkodom powodziowym. Jednak "Hesco Bastion" planuje przeciwdziałać katastrofie zanim ona nastąpi. Obecnie istniejące wały przeciwpowodziowe są budowane z gruzu, piasku i żwiru, które mogą być z łatwością osłabione i rozmyte. Ściana zbudowana z "Concertainera" wzdłuż osi wału znacznie zwiększa jego wytrzymałość i skuteczność zatrzymywania wód powodziowych, gdyż siatka z drutu i wykładzina dają lepszy fundament.

"Concertainery" należy przechowywać w betonowych bunkrach, rozmieszczonych w regularnych odstępach wzdłuż wałów przeciwpowodziowych. Jeśli wody powodziowe ponownie zagrażają przerwaniem, mogą być szybko i z łatwością budowane tymczasowe zapory powodziowe, zabezpieczające dobytek i życie mieszkańców.

  Filipiny

"Hesco Bastion Concertainer" został z powodzeniem zastosowany na Filipinach. Erupcje wulkanu wywołując gwałtowne powodzie, które są szczególnie niszczące podczas pory monsunowej. Szkody obejmują od erozji . brzegów rzek do niszczenia mostów. Ten konkretny projekt dotyczył mostu, który został poważnie osłabiony. "Concertainer" został użyty z wykorzystaniem miejscowej robocizny i materiałów do zbudowania podpory dla uszkodzonego mostu.
  Jesteś naszym
(14361 - stan na 29.01.2008)
  Ostatnia modyfikacja: 24-01-2003